Menü

“Umut Işığı”

nobanner

IMG-20160517-WA0001

Umut ışığı (Heyecan)

Heyecan, aslında her işte önemli sözcük bu. İnsanın doğasında var heyecanlanmak, ama bir işe başlarken heyecanlanmıyorsanız, o iş için çabalamayacaksınız demektir.

Galip Erdem’in de dediği gibi, samimiyetine inandıklarımın yermesine üzülmem, riyakarlığını bildiklerimin övmesinden sakınırım.

Günümüzde insanlarda ‘heyecan’ ın yerini, ‘acele’ almış bulunmakta. Her işimizde bir koşuşturma içerisindeyiz. Trafikte bile birçok kez denk gelmişsinizdir, yeşil ışık yanar yanmaz arkamızdaki araç aniden kornaya basar, halbuki birçoğunun acelesi bile yoktur, sebepsiz bir koşuşturma içerisindedir birçoğumuz. Ne yazık ki bu koşuşturma içerisinde, dünyanın güzel yanlarını görmeyi kaçırıyoruz. Çünkü çok hızlıyız. Her bayramlarda, nerede o eski bayramlar diye iç geçiririz, eski gençlik kalmadı deriz, ama yeni gençliği kurtarmak için birçoğumuz kılımızı bile kıpırdatmayız. İşte hata burada başlıyor. Boşvermişlik herkesin kanına işlemiş durumda.

Sokakta oyun oynamayı bilmeyen bir nesil yetişiyor, daha önce hiç topa vurmamış, kaldırımlardan kaldırımlara koşmamış, hava karardıktan sonra eve geldiği için azar işitmemiş bir nesil…

Dikkatsizlik almış başını gidiyor, çünkü seneye biraz daha büyüğü çıkacak diye beklediğimiz o cep telefonları, hepimizin zihnini karalıyor. 5 yaşında çocuklar, ‘Feysbuk’ sayfalarında kendilerini kaybediyorlar.

Teknolojiyi doğru kullanan, zinde, sigara gibi zararlı alışkanlıkları bulunmayan, düşünen, üreten, araştıran, geliştiren bir gençlik, zor değil.

Sürekli sitem, sürekli boşvermişlik yerine, içlerimize büyük bir heyecan, büyük bir umut ışığı doğması dileğiyle.

Selam ve dua ile…

 

 

Yorum ( 2 )

Yorum yaz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>