Menü

Bu Zulmü Görmeyen Dünya Allah’ın Hesap Günü Elbet gelecektir.

nobanner

Uygur Bölgesi Yine Kan Gölü: 50 Şehit

Çin’in Şincan Uygur Özerk Bölgesi’nde 21 Eylül’de meydana gelen kanlı olaylarda toplam 50 kişinin öldüğü açıklandı.

Çin’in kuzeybatısındaki Şincan Uygur Özerk Bölgesi’nde 21 Eylül’de meydana gelen kanlı olaylarda toplam 50 kişinin öldüğü 4 gün sonra duyuruldu.

BİLANÇOYU 4 GÜN SONRA AÇIKLADILAR

Çin’in resmi haber ajansı Xinhua, Pazar günü Bayangolin iline bağlı Bügür ilçesinde çıkan olaylarda isyancı 40 Uygur’un vurularak öldürüldüğünü bildirdi. Kanlı olayların bilançosunu dört gün gecikmeli olarak bu akşam duyuran Xinhua, organize terör saldırısı olarak nitelediği eylemde 6 sivil ve 4 polisin de hayatını kaybettiğini belirtti. Çin medyası, pazartesi günü geçtiği haberlerde ölü sayısını 2 olarak duyurmuştu. Ancak, Hür Asya Radyosu, yerel kaynaklara dayanarak bu sayının onlarca olduğunu kaydetmişti. Çin medyasına göre, Şincan Uygur Özerk Bölgesi’nde bu yıl meydana gelen muhtelif saldırı eylemleri sonucu ölenlerin sayısı 250’yi aştı.

YABANCI GAZETECİLER BÖLGEYE SOKULMUYOR

Bölgenin dış dünyaya kapatılması nedeniyle, olayların gerçek mahiyetinin tespiti mümkün bulunmuyor. Yabancı gazeteciler ya da insan hakları gözlemcileri bölgeye sokulmuyor. (son dakika.com alıntıdır)

 

Peki Türkiye nasıl bakıyor…

Kefen giyenler neredeler?

Suriye de kürtleri öldürüyorlar diye çığlık atanlar neredeler?

mısırda zulüm var diyenler neredeler?

Ortadoğu’da abiyiz diyen ler neredeler?

hiç mi aklınıza gelmez Doğu Türkistan’da ALLAH ALLAH dedi diye gözü dönmüş, katil, zorba, yobaz, korkak, aşağılık çinliler tarafından zulüm işkence gören Müslüman Türkler!

 

Bana sorarsanız bu devirde gerçekten Allah’a ve Yüce dinine inanmış , iman etmiş, teslim olmuş kim var diye Rabbim şahidim olsun ki Veliler Doğu Türkistan’da derim.

“Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.”

www.turkislamdavasi.com Sahibi Selahattin AY